Vet Assistants İstanbul Logo

Hayvanlar Alemi Hakkında Yararlı Bilgiler

Separator

Bizi diğerlerinden ayıran hizmetlerimizden bir kısmını sizinle paylaşmamıza izin verin

Köpek Kısırlaştırmanın Zararları

             Daha iyi koşullar içerisinde köpek yetiştirmek ve sahipsiz köpek sayısını olabildiğince düşürmek için uygulanan en zararsız ve güvenli seçenek köpek kısırlaştırma olarak bilinir. Köpekler için kısırlaştırma adına uygun görülen yaş aralığı ise, 6 ve 9 ay olarak belirtilmiştir. Bununla birlikte yaş olarak 8 hafta üstündeki köpekler de kısırlaştırmaya uygundur. Olgun köpekler için kısırlaştırma işlemleri zarar oluşturmaz. Fakat fazla kiloları olan ve yaşlı köpekler için uzun bir tedavi süreci gerekebilir.

Devamını Oku...

Eyl 16

Köpek Kısırlaştırma Süresi Nasıl İşler?

             Köpek kısırlaştırma işlemini gerçekleştirmek isteyenler öncelikle bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdırlar. Kısırlaştırma genellikle sahipsiz köpeklerin nüfusunu azaltmak ya da çeşitli sağlık problemleri yüzünden yaptırılabilir.

 Köpek kısırlaştırma işlemi ne zaman yapılmalıdır?

             Kısırlaştırılma işlemine karar verildiyse köpekler için en uygun ve sağlıklı yaş 6 ve 9 aylar arasıdır. Bu yaş dışında ise 8 haftalıktan büyük olan tüm köpekler kısırlaştırılabilir. Yaşlı köpeklerde ya da kilolu köpeklerde de köpek kısırlaştırma işlemi yapılabilir fakat bu durum tedavi sürecinin daha uzun sürmesine neden olacaktır.

Devamını Oku...

Eyl 07

Köpek Kısırlaştırma Sonrası Erkek ve Dişi Köpek Davranışları

            Köpeklerin kısırlaştırılması ilk duyulduğu anda soğuk bir etki yaratsa da hem köpeklerin sağlığı hem de çevre güvenliği için köpek kısırlaştırılması önemli bir konudur. Sağlıksız köpeklerin olmaması için ve başıboş köpeklerin çevrede huzursuzluk yaratmaması için kısırlaştırılma yapılmalıdır. Ayrıca mahalle ve sokaklarda bulunan sahipsiz köpek toplulukları çevre halkına da saldırabileceği için yaralanmaları da önlemek için ve ortamda güveni ve sakinliği korumak için yine kısırlaştırılmaya başvurulmalıdır.

Devamını Oku...

Ağu 29

Köpek Kısırlaştırma Ne kadar Sürer ?

            Sahipsiz köpek sayısını azaltmak, etrafta başıboş dolaşan köpekleri azaltmak için en iyi yöntem kısırlaştırmadır. Ayrıca sağlıklı köpekler için de kısırlaştırma en zararsız yöntemdir. Mahalle ve sokaklarda toplanmış başıboş köpekler etraftakileri korkutur ve rahatsız eder. Bazen gerçekten tehlikeli olan bu köpek toplulukları saldırdığı vatandaşları yaralayabilir. Hem köpeklerin sağlığı için hem de toplumdaki vatandaşların güvenliği için en doğru şey kısırlaştırmadır.

Devamını Oku...

Ağu 26